Slavnostní předávání Zlatých krížu za 120 odběrů krve

27. září 2017 bylo v sále Jana Kašpara v sídle Pardubického kraje tak trochu výjimečné. Celý sál se ve středu odpoledne zaplnil dárci krve z Pardubického kraje, kteří přebírali Zlaté kříže II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů krve.
Toto slavnostní oceňování připravil pro dárce krve pardubický Červený kříž ve spolupráci s Pardubickým krajem.

Dárci krve přebírali Zlaté kříže z rukou předsedkyně Oblastní výkonné rady OS ČČK Pardubice Vladimíry Hanákové a předsedy pardubického Klubu dárců krve Jiřího Halíře.
Z rukou radního pro zdravotnictví Pardubického kraje Ladislava Valtra
přebírali dárci krve "malou pozornost", kterou speciálně pro tuto akci nechal zhotovit Pardubický kraj.
Slavnostní předávání doprovodila kytaristka Milena Šolcová z Konzervatoře Pardubice.

Předsedkyně Oblastní výkonné rady OS ČČK Pardubice V. Hanáková poděkovala dárcům krve za to, co nezištně, bez nároku na finanční ocenění dělají pro druhé.
"Děláte to dlouho, řada z vás po celý svůj dospělý život a chození na transfuzní stanici považujete za běžný rituál vašich životů. V řadě případů se tento rituál přenáší z generace na generaci a mezi oceňovanými dárci krve se čím dál častěji objevují celé rodiny. Když si uvědomíme, že jediným plným odběrem můžete přispět k záchraně až čtyř lidských životů, tak můžete být náležitě pyšní na svoji osobní statistiku", řekla předsedkyně OVR V. Hanáková.

     
hosté
V. Hanáková předsedkyně OVR ČČK Pard.
zleva: J. Halíř, V. Hanáková, L. Valtr L. Valtr radní pro zdravotnictvi Pardubického kraje
     
     
  Mezi oceněné dárce krve patřili