Helicopter show 2019

Slunečné počasí ve spojení silných strojů a profesionálů na zemi i ve vzduchu znovu přilákalo na královéhradecké letiště během dvou dnu více než dvacet tisíc návštěvníků. Nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti předvedli své umění 17. a 18. května 2019 na letišti v Hradci Králové v rámci nejrozsáhlejší letecké a motoristické show v České republice. Hlavním tématem letošního osmnáctého ročníku Helicopter Show byla záchrana osob z lanovky.

Páteční program Helicopter Show se nesl ve znamení tradičního programu pro odbornou veřejnost i školy. V sobotu se uskutečnil hlavní program. Návštěvníci mohli poprvé na letišti vidět ukázku záchrany osob z lanovky, která patří mezi obtížné záchranné zásahy i pro samotné záchranáře.
V dopoledních hodinách si děti opět užily program zaměřený na prevenci, dodržování bezpečnosti a záchranu lidských životů včetně samotné resuscitace. Prezentace středních a vysokých škol se zaměřením na letecké, záchranářské, hasičské a policejní obory, která byla v letošním roce novinkou, zaznamenala velmi kladný ohlas.
Na našem stanovišti
si mohli zájemci vyzkoušet základy oživování na resuscitačním modelu a práci s automatizovaným externím defibrilátorem.