Akce pro děti na letním táboře Krasnice

Hned několik členů OS CCK Pardubice tráví prvních 14 prázdninových dní jako zdravotníci a oddíloví vedoucí na letním tábore Krasnice.
Společně si pro 50 dětí připravili celé jedno odpoledne na téma první pomoci. Celkem na čtyřech stanovištích se děti dozvěděly základy první pomoci, prakticky si procvičily obvazovou techniku, transport a polohování raněných či resuscitaci, včetně volání na tísňovou linku.
Závěrem si veškeré nabyté vědomosti mohli táborníci vyzkoušet na věrohodně namaskovaných zraněních. Poradili si jak s řeznou ránou, zlomeninou, tak i bezvědomím v důsledku tonutí s následnou resuscitací.  Precizně poskytnutá předlékařská první pomoc byla zakončena profesionály z Českého červeného kříže Pardubice. Děti byly za své výkony odměněny omalovánkami i brožurami s tématem první pomoci a na oplátku nakreslily tématické obrázky s logem Českého červeného kříže.
Všichni se tak naučili spoustu praktických dovedností v oblasti první pomoci a zároveň shlédli odborný zásah našich členu, což u nich vyvolalo pozitivní reakce a nadšení.