doškolení absolventů kurzu Zdravotník zotavovacích akcí
připravujeme

Pro zájemce jsme připravili doškolení absolventů kurzu Zdravotník zotavovacích akcí.

Doškolení se proběhne ve čtvrtek 26. dubna 2018 od 15:30 hod. na Oblastním spolku ČČK Pardubice, Masarykovo náměstí 1484, ( budova T String - 6. patro ). mapa

Po úspěšném absolvování doškolení bude účastníkům prodlouženo "Osvědčení o absolvování kurzu na základě akreditace MŠMT" nebo "Průkaz Zdravotníka zotavovacích akcí" na dobu neurčitou.

Nezapomeňte si sebou vzít původní průkaz ZZA nebo Osvědčení o absolvování kurzu ZZA,
bez předložení průkazu ZZA nebo Osvědčení o absolvování kurzu ZZA není možné doškolení provést.

Účastníci doškolení obdrží publikaci "Standardy první pomoci".

Přihlásit se můžete pomocí mailu zde .

Cena 600 Kč splatná v hotovosti při doškolení.

9. Mistrovství Evropy v karate
19. listopadu

Ve dnech 17. - 19. 11. 2017 se Sportovní hala Dašická stala centrem evropského karate. Uskutečnilo se zde 9. Mistrovství Evropy v karate stylu Shotokan WSF a Světový pohár WSF.

Členové Záchranného týmu OS ČČK Pardubice zajišťovali kompletní zdravotnický servis celého mistrovství i šampionátu.

více informací

 
Dárci krve přebírali ocenění ve Východočeském divadle
12. listopadu

Sobota 11. listopadu
2017 byla ve Východočeském divadle Pardubice slavnostní.

Celé divadlo zaplnili mnohonásobnými dárci krve, kteří před spuštěnou secesní oponou přebírali Zlaté kříže za 80 odběrů, Zlaté a Stříbrné medaile Prof. MUDr. J. Janského za 40 a 20 bezpříspěvkových odběrů krve.
Slavnostní dopoledne
, které pro dárce krve připravili dobrovolníci pardubického Červeného kříže, bylo prodchnuto pozitivní energií a proběhlo ve velmi milé atmosféře.

více informací

 
Pozor na Nezletilého "zdravotníka" !!


Obrátil se na nás pořadatel tábora s upozorněním, že jej oslovil nezletiletý mladík iniciály O. S., který se vydává za člena Českého červeného kříže a nabízí služby zdravotníka na sportovních akcích a táborech.
Organizátorům tvrdí, že nemusí být plnoletý, neboť za něj přebírá právní odpovědnost Český červený kříž - tato informace se nezakládá na pravdě!! Zároveň se odkazuje na smyšlenou osobu, která má jeho tvrzení doložit.

Upozorňujeme všechny organizátory kulturních, portovních a dalších akcí, že min. věk zdravotníka je 18 let + musí v případě táborů předložit platný průkaz Zdravotník zotavovacích akcí nebo Osvědčení o absolvování kurzu Zdravotník zotavovacích akcí - opět min. věk pro účast na kurzu je 18 let.

Pro organizátory sportovních a dalších akcí, přikládám odkaz na oficiální adresář Oblastních spolků ČČK pro případné ověření nabídek na zajištění zdravotnické asistence na vašich akcích:
http://www.cervenykriz.eu/cz/intermapa.aspx

František Hanák ředitel Úřadu OS ČČK Pardubice

Slavnostní předávání Zlatých křížů za 120 odběrů krve
2. říjnaPardubický červený kříž
spolu s Pardubickým krajem pozvali na 27. září 2017 dárce krve z Pardubického kraje na slavnostní předávání Zlatých křížů za 120 bezpříspěvkových odběrů krve .......

více informací

 

Plameny Rockfest Svojšice
25. června24. června se v letním areálu Svojšice uskutečnil další ročník festivalu PLAMENY ROCKFEST SVOJŠICE 2017.
Členové OS ČČK Pardubice
zajišťovali na této akci zdravotnickou asistenci.

16. a 17. června se v letním areálu Svojšice uskutečnila tradiční techno akce OPEN AIR FESTIVAL SVOJŠICE 2017.
Naši členové
zajišťovali na této akci zdravotnickou asisteci.

Pardubice cheer open
10. červnaPardubice hostili 10. června poprvé ve své historii cheerleadingovou klubovou soutěž. Velice pěkná soutěž proběhla pro všechny věkové kategorie od mini ( 3 - 7 let ) až po family.

Členové OS ČČK Pardubice zajišťovali na této akci zdravotnický dohled.

Bezpečnost a prevence
27. květnaČlenové pardubického Červeného kříže
se 27. května zapojiil do tradiční akce Bezpečně na silnicích, která se uskutečnila u hypermarketu Globus Pardubice.

Pro účastníky akce jsme připravili stan první pomoci, ve kterém si zájemci mohli vyzkoušet oživování na resuscitačním modelu a použití AED. Pro nejmenší účastníky jsme připravili kvízy zaměřené na bezpečné chování na silnicích a puzze s tématikou prevence dětských úrazů.
Součástí programu bylo např. stanoviště BESIPu, ukázky práce členů Hasičského záchranného sboru Pardubice a Městské policie Pardubice.

Tank power show IX.
20. května


20. května
proběhla v Přelouči tradiční akce Tank Power show IX. Jak již název akce napovídá, součástí akce byly ukázky klubů vojenské historie, adrenalinové aktivita včetně projížďky v bojovách vozidlech.
Členové OS ČČK Pardubice zajišťovali na této akci zdravotnický dohled a pro návštěvníky připravili i stánek první pomoci s ukázkami resuscitace.

Den otevřených dveří HZS Pardubického kraje
20. května


Ve dnech 19. a 20. května se uskutečnil na centrální stanici Pardubice Den otevřených dveří HZS.
Po oba dny byl pro návštěvníky připraven bohatý adrenalinový program - od vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla až po ukázky lezců HZS.
Součástí dnů otevřených dveří bylo i naše stanoviště, na kterém jsme pro návštěvníky připravily ukázky vybavení záchranářů OS ČČK Pardubice, ukázky maskování poranění. Velcí i malí návštěvníci si mohli na našem stanovišti vyzkoušet základy oživování na resuscitačním modelu.
Soutěž mladých zdravotníků - žáci základních škol soutěžili v první pomoci
5. května


5. května 2017 se na koupališti Cihelna Pardubice uskutečnilo pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D., oblastní kolo soutěže v první pomoci pro žáky základních škol a víceletých gymnázií - Soutěž mladých zdravotníků.

Pro mladé záchranáře jsme připravili 10 soutěžních stanovišť, na kterých je čekaly více či méně náročné situace, které kopírovaly úrazy z běžného života.

více informací

Nebojte se první pomoci - ZŠ Studánka
25. října


25. října
se uskutečnil na Základní škole Pardubice - Studánka projektový den zaměřený na prevenci dětských úrazů, do kterého se zapojil i pardubický Červený kříž.
V rámci projektu "Nebojte se první pomoci" jsme žáky školy učili poskytnout první pomoc u masivního krvácení, bezvědomí a zástavy dechu a oběhu. Žáci si vyzkoušeli oživování na resuscitačních modelech. Součástí semináře byly i ukázky maskování poranění.


Havarovaný autobus - cvičení složek IZS
28. 9. 2016

27. září v 10:30 došlo k "nehodě autobusu a osobního auta" u sjezdu z kruhového objezdu u Medlešic.
Jednalo se o prověřovacího cvičení složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje.

Cvičení se účastnili maskéři pardubického Červeného kříže.

více informací

Aktivní střelec 2016
30. 8. 2016

30. srpna před 11. hodinou zaútočili ozbrojení střelci v budově C Pardubického kraje na vše živé.
Bohudík se nejednalo o skutečnost, ale o námětové cvičení Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a Pardubického kraje.

Cvičení se účastnili také maskéři a figuranti pardubického Červeného kříže.

více informací

Seminář první pomoci - VOŠ Elektrotechnická - areál Do Nového
30. března

30. března připravili členové pardubického Červeného kříže pro studenty Střední průmyslové školy elektrotechnická a VOŠ v Pardubicích interaktivní seminář o první pomoci s názvem "Budu muset i já zbytečně zemřít?!".

Děkujeme těm, bez jejichž podpory bychom tyto akce nemohli realizovat:
Mezi nejvýznamnějším patří:

Pardubický kraj
odbor zdravotnictví

 
Nebojte se první pomoci - ZŠ Sezemice
23. března

22. a 23. března probíhaly na Základní škole Sezemice projektové dny zaměřené na bezpečnost dětí v silničním provozu.
Členové pardubického Červeného kříže ve spolupráci s členkami kroužku mladých zdravotníků, které na této škole působí, připravili pro žáky 1. - 9. ročníků zážitkový seminář "Nebojte se první pomoci". Součástí tohoto semináře byly ukázky vzorového ošetřování, praktické poskytování první pomoci žáky a základy resuscitace.

Děkujeme těm, bez jejichž podpory bychom tyto akce nemohli realizovat:

Mezi nejvýznamnějším patří:

Pardubický kraj
odbor zdravotnictví

Nebojte se první pomoci - KN Pce školní zařízení dětská chirurgie
9. března

9. března připravili členové pardubického Červeného kříže besedu o první pomoci pro děti na dětské chirurgii Krajské nemocnice Pardubice. Beseda byla přijemná, poutavá a hlavně obohacená o praktické ukázky, což děti velmi ocenily.

Děkujeme těm, bez jejichž podpory bychom tyto akce nemohli realizovat:

Mezi nejvýznamnějším patří:

Pardubický kraj
odbor zdravotnictví

První pomoc v mobilu
16. října

15. října 2013 spustil Český červený kříž (ČČK) aplikaci První pomoc. Aplikace První pomoc je českou verzí programu Universal First Aid App vytvořeného Americkým Červeným křížem, je k dispozici v češtině pro telefony s OS Android a OS Apple.
Aplikace má
v přehledné grafice tři základní záložky: NAUČTE SE, V NOUZI a PŘIPRAVTE SE. Poslouží jako příručka první pomoci s radami ke zvládnutí různých situací od srdečního infarktu přes zlomeniny až po každodenní drobné, jako je přisáté klíště.
Více informací, ale i QR kód naleznete v: Tiskové zprávě ČČK z 15.10. 2013

150 let Červeného kříže 1863 - 2013
aktualizováno

V neděli, 17. února, uplynulo 150 let od chvíle zrodu Červeného kříže.
17. února 1863 se v Ženevě na první schůzi sešli pánové Dunante, Moynier, Dufour, Appia a Maunoir. Rozhodli o ustavení stálého mezinárodního výboru pro pomoc raněným vojákům.
Mezinárodního uznání se této snaze dostalo na podzim téhož roku, kdy mezinárodní konference za účasti zástupců 16 států uznala tento výbor jako specifickou mezinárodně působící instituci – dnešní Mezinárodní výbor Červeného kříže – a vyzvala k zakládání národních společností.


více Tisková zpráva ČČK z 14. 3. 2013


Česká televize pořad - 150 let pomoci

 
 
Nové Standardy první pomoci 2012
aktualizováno

SPP 2012

Koletiv autorů - lékařů pracujících ve zdravotnické záchranné službě nebo se problematikou první pomoci soustavně zabývajících - pod vedením MUDr. Juljo Hasíka provedl více než rok trvající revizi všech postupů obsažených ve Standardech.

Po posouzení odbornými společnostmi
tak mohly symbolicky na Světový den první pomoci - 8.září 2012 - tiskem vyjít revidované Standardy první pomoci 2012.

Standardy PP 2012