Helicopter show 2018
12. květen
 
11.
a 12. května se na letišti v Hradci Králové uskutečnila tradiční vrtulníková akce Helicopter show 2018.
Pro návštěvníky byl připraven bohatý program s ukázkami letecké a zdravotnické techniky, které byly doprovázeny ukázkami praktické činnosti záchranářů.
Součástí doprovodného programu bylo stanoviště pardubického Červeného kříže.  
 
 
Soutěž mladých zdravotníků - žáci základních škol soutěžili v první pomoci
10. května


10. května 2018 se na koupališti Cihelna Pardubice uskutečnilo pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D., oblastní kolo soutěže v první pomoci pro žáky základních škol a víceletých gymnázií - Soutěž mladých zdravotníků.

Pro mladé záchranáře jsme připravili 10 soutěžních stanovišť, na kterých je čekaly více či méně náročné situace, které kopírovaly úrazy z běžného života.

 

8. květen Světový den Červeného kříže a Červeného půlměsíce
3. květen
 
Světovýn dnem Červeného kříže a Červeného půlměsíce je 8. květen.

8. květen byl vybrán za Světový den ČK&ČP na počest narození zakladatele Červeného kříže švýcarského obchodníka Henri Dunanta (8. 5. 1828-1910).
 
  Více informací naleznete v tiskové zprávě ČČK
.

Tisková zpráva ČČK - Světový den Červeného kříže

 
9. Mistrovství Evropy v karate
19. listopadu

Ve dnech 17. - 19. 11. 2017 se Sportovní hala Dašická stala centrem evropského karate. Uskutečnilo se zde 9. Mistrovství Evropy v karate stylu Shotokan WSF a Světový pohár WSF.

Členové Záchranného týmu OS ČČK Pardubice zajišťovali kompletní zdravotnický servis celého mistrovství i šampionátu.

více informací

 
Dárci krve přebírali ocenění ve Východočeském divadle
12. listopadu
Sobota 11. listopadu 2017 byla ve Východočeském divadle Pardubice slavnostní.

Celé divadlo zaplnili mnohonásobnými dárci krve, kteří před spuštěnou secesní oponou přebírali Zlaté kříže za 80 odběrů, Zlaté a Stříbrné medaile Prof. MUDr. J. Janského za 40 a 20 bezpříspěvkových odběrů krve.
Slavnostní dopoledne
, které pro dárce krve připravili dobrovolníci pardubického Červeného kříže, bylo prodchnuto pozitivní energií a proběhlo ve velmi milé atmosféře.
 
Pozor na Nezletilého "zdravotníka" !!


Obrátil se na nás pořadatel tábora s upozorněním, že jej oslovil nezletiletý mladík iniciály O. S., který se vydává za člena Českého červeného kříže a nabízí služby zdravotníka na sportovních akcích a táborech.
Organizátorům tvrdí, že nemusí být plnoletý, neboť za něj přebírá právní odpovědnost Český červený kříž - tato informace se nezakládá na pravdě!! Zároveň se odkazuje na smyšlenou osobu, která má jeho tvrzení doložit.

Upozorňujeme všechny organizátory kulturních, portovních a dalších akcí, že min. věk zdravotníka je 18 let + musí v případě táborů předložit platný průkaz Zdravotník zotavovacích akcí nebo Osvědčení o absolvování kurzu Zdravotník zotavovacích akcí - opět min. věk pro účast na kurzu je 18 let.

Pro organizátory sportovních a dalších akcí, přikládám odkaz na oficiální adresář Oblastních spolků ČČK pro případné ověření nabídek na zajištění zdravotnické asistence na vašich akcích:
http://www.cervenykriz.eu/cz/intermapa.aspx

František Hanák ředitel Úřadu OS ČČK Pardubice

Slavnostní předávání Zlatých křížů za 120 odběrů krve
2. říjnaPardubický červený kříž
spolu s Pardubickým krajem pozvali na 27. září 2017 dárce krve z Pardubického kraje na slavnostní předávání Zlatých křížů za 120 bezpříspěvkových odběrů krve .......

 

 

Plameny Rockfest Svojšice
25. června24. června se v letním areálu Svojšice uskutečnil další ročník festivalu PLAMENY ROCKFEST SVOJŠICE 2017.
Členové OS ČČK Pardubice
zajišťovali na této akci zdravotnickou asistenci.

16. a 17. června se v letním areálu Svojšice uskutečnila tradiční techno akce OPEN AIR FESTIVAL SVOJŠICE 2017.
Naši členové
zajišťovali na této akci zdravotnickou asisteci.

Tank power show IX.
20. května


20. května
proběhla v Přelouči tradiční akce Tank Power show IX. Jak již název akce napovídá, součástí akce byly ukázky klubů vojenské historie, adrenalinové aktivita včetně projížďky v bojovách vozidlech.
Členové OS ČČK Pardubice zajišťovali na této akci zdravotnický dohled a pro návštěvníky připravili i stánek první pomoci s ukázkami resuscitace.

Den otevřených dveří HZS Pardubického kraje
20. května


Ve dnech 19. a 20. května se uskutečnil na centrální stanici Pardubice Den otevřených dveří HZS.
Po oba dny byl pro návštěvníky připraven bohatý adrenalinový program - od vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla až po ukázky lezců HZS.
Součástí dnů otevřených dveří bylo i naše stanoviště, na kterém jsme pro návštěvníky připravily ukázky vybavení záchranářů OS ČČK Pardubice, ukázky maskování poranění. Velcí i malí návštěvníci si mohli na našem stanovišti vyzkoušet základy oživování na resuscitačním modelu.
Havarovaný autobus - cvičení složek IZS
28. 9. 2016

27. září v 10:30 došlo k "nehodě autobusu a osobního auta" u sjezdu z kruhového objezdu u Medlešic.
Jednalo se o prověřovacího cvičení složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje.

Cvičení se účastnili maskéři pardubického Červeného kříže.

více informací

Aktivní střelec 2016
30. 8. 2016

30. srpna před 11. hodinou zaútočili ozbrojení střelci v budově C Pardubického kraje na vše živé.
Bohudík se nejednalo o skutečnost, ale o námětové cvičení Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a Pardubického kraje.

Cvičení se účastnili také maskéři a figuranti pardubického Červeného kříže.

 

První pomoc v mobilu
16. října

15. října 2013 spustil Český červený kříž (ČČK) aplikaci První pomoc. Aplikace První pomoc je českou verzí programu Universal First Aid App vytvořeného Americkým Červeným křížem, je k dispozici v češtině pro telefony s OS Android a OS Apple.
Aplikace má
v přehledné grafice tři základní záložky: NAUČTE SE, V NOUZI a PŘIPRAVTE SE. Poslouží jako příručka první pomoci s radami ke zvládnutí různých situací od srdečního infarktu přes zlomeniny až po každodenní drobné, jako je přisáté klíště.
Více informací, ale i QR kód naleznete v: Tiskové zprávě ČČK z 15.10. 2013

150 let Červeného kříže 1863 - 2013
aktualizováno

V neděli, 17. února, uplynulo 150 let od chvíle zrodu Červeného kříže.
17. února 1863 se v Ženevě na první schůzi sešli pánové Dunante, Moynier, Dufour, Appia a Maunoir. Rozhodli o ustavení stálého mezinárodního výboru pro pomoc raněným vojákům.
Mezinárodního uznání se této snaze dostalo na podzim téhož roku, kdy mezinárodní konference za účasti zástupců 16 států uznala tento výbor jako specifickou mezinárodně působící instituci – dnešní Mezinárodní výbor Červeného kříže – a vyzvala k zakládání národních společností.


více Tisková zpráva ČČK z 14. 3. 2013


Česká televize pořad - 150 let pomoci

 
 
Nové Standardy první pomoci 2012
aktualizováno

SPP 2012

Koletiv autorů - lékařů pracujících ve zdravotnické záchranné službě nebo se problematikou první pomoci soustavně zabývajících - pod vedením MUDr. Juljo Hasíka provedl více než rok trvající revizi všech postupů obsažených ve Standardech.

Po posouzení odbornými společnostmi
tak mohly symbolicky na Světový den první pomoci - 8.září 2012 - tiskem vyjít revidované Standardy první pomoci 2012.

Standardy PP 2012