Základy první pomoci

akreditace:
Evropský certifikát první pomoci
celkem: 12 hodin
místo konání: vaše firma nebo naše školící středisko
osvědčení:
Certificate for Graduate of Basic Aid Course
mezinárodní průkaz ZPP
( dvojjazyčná verze )
platnost:
5 let
cena:
1 500,-Kč/osoba ( min. 8 osob )
přihláška: prostřednictvím mailu


Kurz Základy první pomoci je určen pro hlubší proškolení první pomoci u vybraných pracovníků z jednotlivých oddělení, směn atd. Je také hojně využíván u firem vysílajících pracovníky do zahraničí - montéři, řidiči .....

OS ČČK Pardubice nabízí tento kurz na základě Evropského certifikátu první pomoci, který uděluje Evropské referenční centrum pro výuku první pomoci v Paříži.
Tato akreditace zaručuje osvědčením vydaným Českým červeným křížem evropskou platnost
(platnost akreditace uznávají i země mimo EU).

V případech vážného ohrožení zdraví rozhodují první minuty po úrazu či kolapsu postiženého o tom, s jakými následky a zda vůbec zraněný přežije do příjezdu záchranné služby. V tomto kurzu se dozvíte, jak správně volat na tísňovou linku, naučíte se poskytnout první pomocí při zraněních bezprostředně ohrožujících život - masivním krvácení, bezvědomí, při zástavě dechu a oběhu .
Dále se naučíte jak rozpoznat a správně poskytnout první pomoc při úrazech a kolapsových stavech, se kterými se můžete setkat v zaměstnání, při cestě do zaměstnání nebo doma ( alergická příhoda, infarkt, epileptický záchvat, popáleniny, úraz elektrickým proudem, poranění hlavy, hrudníku, zlomeniny atd. ).
V praktické části si vyzkoušíte, jak co nejlépe zastavit masivní krvácení pomocí materiálu z lékárničky i pomocí improvizace. Procvičíte si nácvik dovedností při oživování na resuscitačních modelech - dospělý, junior příp. mimino a resuscitaci s použití AED.
Nechybí čas na diskuzi ( nebojte se zeptat našich lektorů na to, co vás opravdu zajímá ).


Absolventi kurzu obdrží po složení závěrečných zkoušek průkaz Základy první pomoci ( průkaz je v češtině a angličtině ) s platností  5 let a odbornou publikaci „Základy první pomoci" ( po uplynutí 5 let je nutné pouze doškolení a platnost průkazu je prodloužena).

Kurzy zajistíme ve vaší firmě, případně můžete využít naši učebnu s kapacitou 15 účastníků.