Základní norma zdravotnických znalostí pro pedagogické pracovníky

akreditace:
MŠMT ČR
celkem:
20 hodiny
osvědčení:
Osvědčení o absolvování kurzu
platnost:
neomezeně
cena:
1 800,-Kč
místo konání: naše školící středisko - Pardubice, Masarykovo náměstí 1484, ( budova T String - 6. patro )
vaše škola ( min. 8 účastníků )
přihláška: prostřednictvím mailu

OS ČČK Pardubice pořádá tento kurz na základě akreditace Ministerstva školství a tělovýchovy České republiky.

Tento kurz se velice dobře hodí pedagogickým pracovníkům pro jejich každodenní činnost s mládeží, pokud pro svoji činnost nevyužijí kurz Zdravotník zotavovacích akcí.

V tomto kurzu klademe důraz na první pomoc u dětí.
V případech vážného ohrožení zdraví rozhodují první minuty po úrazu či kolapsu postiženého o tom, s jakými následky a zda vůbec zraněný přežije do příjezdu záchranné služby. V tomto kurzu se dozvíte, jak správně volat na tísňovou linku, naučíte se poskytnout první pomocí při zraněních bezprostředně ohrožujících život - masivním krvácení, bezvědomí, při zástavě dechu a oběhu.
Dále se naučíte jak rozpoznat a správně poskytnout první pomoc při úrazech a kolapsových stavech, se kterými se můžete setkat ve škole, při cestě do zaměstnání nebo doma ( alergická příhoda, infarkt, epileptický záchvat, popáleniny, úraz elektrickým proudem, tepelná a chemická poranění, poranění pohybového aparátu ... ).
V praktické části si vyzkoušíte, jak co nejlépe zastavit masivní krvácení pomocí materiálu z lékárničky i pomocí improvizace. Procvičíte si nácvik dovedností při oživování na resuscitačních modelech - dospělý, junior příp. mimino a resuscitaci s použití AED.
Nechybí čas na diskuzi ( nebojte se zeptat našich lektorů na to, co vás opravdu zajímá ).

Absolventi kurzu obdrží po složení závěrečných zkoušek Osvědčení o absolvování kurzu "Základní norma zdravotnických znalostí" dle akreditace MŠMT s platností  na neurčito a odbornou publikaci Základní norma zdravotnických znalostí.

V případě většího počtu zájemců z jedné organizace místo a čas konání kurzu plně přizpůsobíme vašim požadavkům.