Základy první pomoci

akreditace:
Evropský certifikát první pomoci
celkem: 12 hodiny
osvědčení:
Certificate for Graduate of Basic Aid Course
mezinárodní průkaz ZPP
( dvojjazyčná verze )
platnost:
5 let
cena:
1 500,-Kč/osoba ( min. 6 osob )
místo konání: naše školící středisko nebo jakékoli vhodné místo dle domluvy
přihláška: prostřednictvím mailu

Kurz Základy první pomoci využijí všichni, kteří pracují s mládeží ( např.: vedoucí mládežnických kroužků atd. ) a pro svoji činnost nepotřebují kurz Zdravotník zotavovacích akcí. Dále jej využijí lidé, kteří chtějí působit jako zdravotník na jednodenních akcích ( zdravotník při sportovních utkáních atd. ) nebo se rozhodnou pracovat v zahraničí - např. au pair či montér......

OS ČČK Pardubice nabízí tento kurz na základě Evropského certifikátu první pomoci, který uděluje Evropské referenční centrum pro výuku první pomoci v Paříži.
Tato akreditace zaručuje osvědčením vydaným Českým červeným křížem evropskou platnost
(platnost akreditace uznávají i země mimo EU).

V případech vážného ohrožení zdraví rozhodují první minuty po úrazu či kolapsu postiženého o tom, s jakými následky a zda vůbec zraněný přežije do příjezdu záchranné služby. V tomto kurzu se dozvíte, jak správně volat na tísňovou linku, naučíte se poskytnout první pomocí při zraněních bezprostředně ohrožujících život - masivním krvácení, bezvědomí, při zástavě dechu a oběhu .
Dále se naučíte jak rozpoznat a správně poskytnout první pomoc při úrazech a kolapsových stavech, se kterými se můžete setkat v zaměstnání, při cestě do zaměstnání nebo doma ( alergická příhoda, infarkt, epileptický záchvat, popáleniny, úraz elektrickým proudem, poranění hlavy, hrudníku, zlomeniny atd. ).
V praktické části si vyzkoušíte, jak co nejlépe zastavit masivní krvácení pomocí materiálu z lékárničky i pomocí improvizace. Procvičíte si nácvik dovedností při oživování na resuscitačních modelech - dospělý, junior příp. mimino a resuscitaci s použití AED.
Nechybí čas na diskuzi ( nebojte se zeptat našich lektorů na to, co vás opravdu zajímá ).


Absolventi kurzu obdrží po složení závěrečných zkoušek průkaz Základy první pomoci ( průkaz je v češtině a angličtině ) s platností  5 let a odbornou publikaci „Základy první pomoci" ( po uplynutí 5 let je nutné pouze doškolení a platnost průkazu je prodloužena).

V případě většího počtu zájemců z jedné organizace místo a čas konání kurzu plně přizpůsobíme vašim požadavkům.