Slavnostní předání Zlatých křížů za 120 odběrů krve

Český červený kříž ocenil dárce krve za 120 odběrů krve

Slavnostní sál Pardubického zámku se 1. prosince 2022 zaplnil dárci krve z celého Pardubického kraje, kteří přebírali Zlaté kříže za 120 bezpříspěvkových odběrů krve.
Kromě Zlatých křížů dárci dostali drobný dar a po skončení akce se mohli vydat na prohlídku historických prostorů Pardubického zámku.

Dárci krve přebírali Zlaté kříže z rukou čestné předsedkyně OS ČČK Vladimíry Hanákové.
Z rukou náměstkyně hejtmana Pardubického kraje zodpovědné za zdravotnictví Michaely Matouškové 
přebírali dárci krve "malou pozornost", kterou speciálně pro tuto akci nechal zhotovit Pardubický kraj.
Slavnostní předávání doprovodilo vystoupení studentů Konzervatoře Pardubice.

Dárci krve si zaslouží naše uznání a poděkování, protože na nich a jejich obětavosti je závislé celé zdravotnictví. Tito lidé navíc nešli pomoci ostatním jednou či dvakrát, což by samo o sobě bylo úctyhodné, ale minimálně 120krát.
Zlatý kříž si opět odnesli, srdcaři; pro které je pomáhat druhým posláním a s kolegy jsme moc rádi, že u nás v kraji máme tolik ochotných dobrých duši;' uvedla Vladimíra Hanáková, čestná předsedkyně Oblastního spolku Českého červeného kříže Pardubice.

Chtěla bych velice poděkovat všem dárcům krve, ale samozřejmě hlavně novým majitelům Zlatého kříže za to, že i v dnešní nesnadné době myslí na ostatní. Ve světě, kdy mnoho lidí řeší jenom sebe, nám právě tito obětaví lidé připomínají, že chovat se lidsky znamená také pomáhat ostatním, bez nároku na odměnu, pouze proto, že jim to přijde správné. Takových spoluobčanů si musíme vážit a jejich snahu odměnit a propagovat. Doufám, že se zde za rok opět sejdeme a budeme moci veřejně poděkovat dalším nezištným dárcům," dodává Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Slavnostní oceňování připravil pro dárce krve OS ČČK Pardubice, pověřený OS ČČK pro Pardubický kraj, ve spolupráci s Pardubickým krajem.